Obchodní výkonnost firemního webu

Kdy je váš web efektivní

Například v případě e-shopu můžeme o obchodní efektivitě mluvit tehdy, když se přes něj bude realizovat dostatečné množství prodejů. Obchodní efektivitu webu lze ovšem měřit i u jiných stránek, než jsou elektronické obchody, protože kritériem úspěšnosti je i pouhá návštevnost určité stránky či počet návštěvníků, kteří klikli na určitý odkaz.

Boom internetového marketingu

Jednoznačný trend spočívá v soustředění marketingových aktivit na internet. Podíl internetové reklamy a internetového marketingu na celkových marketingových výdajích firem se neustále zvětšuje. Co to znamená? Že boj o zákazníka se v čím dále větší míře přesouvá na internet.

Investice do internetových stránek a do souvisejících aktivit, které by na stránky přivedly zákazníky, tak rozhodně mají smysl. Jako u všech ostatních druhů investic je ale důležitá jejich efektivita, tedy co prostředky vynaložené na internetovou reklamu a optimalizace stránek přinášejí.

Jak se výkonnost webu měří

Existuje mnoho nástrojů, umožňujících efektivitu investic měřit. Nejznámějším nástrojem internetových marketérů je Google Analytics. Tato online služba umožňuje detailně analyzovat statistiky návštěvnosti vašich webových stránek, definovat cílové skupiny, nastavovat obchodní cíle webu a měřit jejich úspěšnost.

Úspěšnost webu se nějčastěji měří podle cílů, které si sami stanovíme. Takovým cílem může být počet objednávek za určité časové období, počet kliknutí na určitý odkaz či shlédnutí určité stránky. Záleží na typu internetových stránek a oboru podnikání. Elektronický obchod má jiné výkonnostní cíle než internetový magazín vydělávající na zobrazování reklamy.

Jestliže máte o obchodní výkonnosti svého webu pochybnosti a chcete ji zlepšit, obraťte se na nás.

Nacházíte se zde: 

Media Propag  ::  Naše služby  ::  Obchodní výkonnost webu
 

Často stále podceňovaný aspekt internetových stránek. Pokud jste do stránek vložili finanční prostředky, logicky chcete, aby se vám vrátily. To zajistíte pouze tehdy, pokud váš web bude obchodně úspěšný.

 

Kontakt:

Media Propag, s.r.o.
Štítného 5
779 00 Olomouc
IČO: 25869809
DIČ: CZ25869809

Hosted on CH

5 důvodů proč pracovat s námi:

č.1 č.2 č.3 č.4 č.5

Nenabízíme krabicová řešení. Každému zákazníkovi navrhujeme optimální produkt s ohledem na jeho konkrétní potřeby a možnosti.

Sledujeme vývoj webových technologií a při tvorbě stránek vždy používáme moderní postupy a programovací techniky.

Navrhujeme jednoduché, přehledné a uživatelsky přívětivé stránky. Důraz klademe na rychlost nahrávání stránek.

Webové stránky vyvíjíme tak, aby se čitelně zobrazovaly ve všech běžně používaných prohlížečích.

Poradíme vám s výběrem domény, pomůžeme vytvořit obsah, poskytneme webhosting. Provádíme také optimalizaci webových stránek pro lepší umístění ve vyhledávačích.

Doporučujeme: Pokud sháníte společenské šaty, určitě vyzkoušejte plesové šaty Jovani v salonu Topdress Olomouc.