Postup zakázky při tvorbě internetových stránek

Analýza

V Media Propag je naším prvním krokem při realizaci nových stránek konzultace s vámi jakožto zákazníkem a následná analýza výchozího stavu, včetně rychlého zmapování konkurenčního prostředí v příslušném oboru. Na základě úvodní analýzy vám doporučíme vhodnou strukturu webových stránek a společně se dohodneme na textovém obsahu webu.

Výběr domény

Pokud nemáte doménu (tedy internetovou adresu ve tvaru například www.jmenofirmy.cz), doporučíme vám registraci vhodné domény. Ceny domény se liší podle koncovky domény. Registrační poplatek se hradí správci doménových jmen, pro české domény je to sdružení NIC.

Registraci je nutné každý rok prodloužit.

Copywriting - tvorba obsahu stránek

V případě, že nemáte čas nebo chuť přemýšlet nad obsahem svých stránek, vhodné texty za vás vytvoříme. Tato služba se nazývá copywriting a nutným požadavkem je, abyste nám alespoň krátce představili svůj obor a poskytli nám klíčové informace o produktech či službách, které nabízíte. Při sepisování textů zohledňuje šikovný copywriter také možné požadavky na pozdější optimalizaci stránek.

Grafický návrh webu, fotografie

Následně navrhneme grafickou podobu stránek. Ideální je, pokud máte k dispozici kvalitní fotografie, které se dají na webových stránkách použít. Výběr kvalitních fotografiií, u nichž autorská práva umožňují komerční použití zdarma, je totiž na internetu velmi omezený.

Existují profesionální fotobanky, ale je nutné počítat s tím, že obrázky je potřeba zakoupit. Fotografie navíc nebudou exkluzivní, to znamená, že se stejnou fotografií, kterou jste použili na svých webových stránkách, se můžete setkat i jinde na interenetu. Za exkluzivitu je v těchto případech potřeba připlatit.

Programování stránek, webhosting, zprovoznění e-mailů

Když schválíte finální grafický návrh, stránky podle něj naprogramujeme, zprovozníme a nasadíme potřebné analytické nástroje pro sledování návštěvnosti. Zprovozněním stránek se rozumí jejich fyzické umístění na server připojený k internetu a tato služba se nazývá hosting či webhosting.

Naši zákazníci mohou využít webhostingovou službu, kterou poskytujeme za bezkonkurenční cenu. Další výhoda využití hostingu na našich serverech spočívá v rychlých úpravách potřebných parametrů na www serveru, což zjednodušuje celý proces tvorby stránek a odstraňuje nutnost zbytečné komunikace.

S hostingem souvisí i provoz e-mailových adres ve tvaru email (zavináč) vašefirma.cz, který automaticky zajišťujeme. Zvolíte si vlastní názvy e-mailových adres a e-maily si pak můžete stahovat pomocí poštovního programu jako Outlook (či bezpečnější Thunderbird) nebo k nim přistupovat přes prohlížeč pomocí webového rozhraní (podobně jako když čtete poštu na portálech typu Seznam či Centrum). Druhou možnost s výhodou využijete například na služební cestě, když u sebe nemáte svůj počítač.

Pokud vám stále není něco ohledně tvorby internetových stránek jasné, či chcete vypracovat cenovou nabídku na konkrétní zakázku, nestyďte se nás kontaktovat.

Nacházíte se zde: 

Media Propag  ::  Naše služby  ::  Postup při tvorbě internetových stránek
 

Typický průběh zakázky při realizaci webových stránek sestává z následujících kroků:

 

Kontakt:

Media Propag, s.r.o.
Štítného 5
779 00 Olomouc
IČO: 25869809
DIČ: CZ25869809

Hosted on CH

5 důvodů proč pracovat s námi:

č.1 č.2 č.3 č.4 č.5

Nenabízíme krabicová řešení. Každému zákazníkovi navrhujeme optimální produkt s ohledem na jeho konkrétní potřeby a možnosti.

Sledujeme vývoj webových technologií a při tvorbě stránek vždy používáme moderní postupy a programovací techniky.

Navrhujeme jednoduché, přehledné a uživatelsky přívětivé stránky. Důraz klademe na rychlost nahrávání stránek.

Webové stránky vyvíjíme tak, aby se čitelně zobrazovaly ve všech běžně používaných prohlížečích.

Poradíme vám s výběrem domény, pomůžeme vytvořit obsah, poskytneme webhosting. Provádíme také optimalizaci webových stránek pro lepší umístění ve vyhledávačích.

Doporučujeme: Pokud sháníte společenské šaty, určitě vyzkoušejte plesové šaty Jovani v salonu Topdress Olomouc.