SEO, optimalizace stránek

Tak jak je to s tím SEO

Optimalizace bývá často zahalena rouškou tajemství a něčeho, čemu rozumí jen ti nejlepší specialisté. Opačný přístup tvrdí, že se jedná o humbuk a že SEO specialisté pouze vytahují peníze z kapes firemních zákazníků. Pravda je taková, že základy optimalizace není problém si nastudovat, příslušných článků je na internetu dostupných spousta. Jedná se však o nutné, nikoli postačující podmínky úspěšnosti webu z hlediska SEO.

Ve vysoce konkurenčním a rychle se měnícím prostředím internetu vyžaduje úspěšná optimalizace hlubší studium problematiky a dlouhodobější zkušenosti. S pokročilým a těžko nabytým know-how v oblasti SEO se nikdo zbytečně nechlubí, takže článků odhalujících pokročilé optimalizační postupy na internetu moc nenajdete.

Skutečná hodnota optimalizace

Zákazníci často nedoceňují skutečnou hodnotu profesionální optimalizace. Typický požadavek drobného podnikatele tak může znít: chci být první v Googlu a chci, aby to nebylo drahé. Pokud má zákazník takovéto požadavky, měl by si uvědomit tři zásadní věci:

  • podobnou vizi má v lepším případě několik dalších jeho konkurentů, kteří se všichni snaží být "první v Google" a vynakládají na to určité prostředky. A první místo v Google je jen jedno.
  • vyhledávače nejsou hloupé (přesněji algoritmy podle kterých analyzují webové stránky) a umějí posoudit důležitost každého webu. Není pravděpodobné, že by např. vyhledávač Google při hledání určitých klíčových výrazů před velikou a známou firmou upřednostnil lokální firmičku ze stejného oboru, jejíž majitel se minulý týden rozhodl, že chce být na první pozici ve vyhledávačích, a že najde někoho, kdo mu to rychle a hlavně levně zařídí.
  • První pozice ve vyhledávači neznamená automaticky nárůst počtu objednávek. V mnoha případech stačí být na první stránce s výsledky vyhledávání, a vlastní pozice je navíc jen jeden z faktorů úspěchu.

Na optimalizaci tedy není vhodné za každou cenu šetřit. Dobře realizovaný web s kvalitní optimalizací bude majiteli stránek přivádět zákazníky a vydělávat, vynaložené prostředky se potom velmi rychle vrátí.

Na druhou stranu, investice vynaložená do optimalizace by měla odrážet velikost a obchodní význam firmy. Nemá smysl vynakládat ohromné částky za optimalizaci s cílem dostat se ve vyhledávači před konkurenční firmu, která má o několik řádu větší obrat a může si dovolit mnohem větší výdaje do marketingu.

Nicméně ani v případě, že stojíme proti takovéto konkurenci, není vše ztraceno a chytře aplikovanou strategií lze dosáhnout skvělých výsledků. Vyžaduje to ovšem soustavnou práci, protože optimalizace internetových stránek je běh na dlouhou trať. A samozřejmě odborníka, který umí internetové prostředí správně analyzovat a aplikovat vhodnou optimalizační strategii.

Patříte-li mezi majitele stránek, kteří si uvědomují skutečnou hodnotu kvalitní optimalizace, a jsou ochotní do ní investovat, aniž by se ovšem nechali vodit za nos a okrádat, pak jste u nás na správné adrese.

Nacházíte se zde: 

Media Propag  ::  Naše služby  ::  Optimalizace stránek
 

Optimalizace webu pro vyhledávače (SEO) má přímý vliv na jeho obchodní výkonnost, protože jen na dobře optimalizované stránky se vám ve vysoce konkurenčním prostředí podaří přivést zákazníky.

 

Kontakt:

Media Propag, s.r.o.
Štítného 5
779 00 Olomouc
IČO: 25869809
DIČ: CZ25869809

Hosted on CH

5 důvodů proč pracovat s námi:

č.1 č.2 č.3 č.4 č.5

Nenabízíme krabicová řešení. Každému zákazníkovi navrhujeme optimální produkt s ohledem na jeho konkrétní potřeby a možnosti.

Sledujeme vývoj webových technologií a při tvorbě stránek vždy používáme moderní postupy a programovací techniky.

Navrhujeme jednoduché, přehledné a uživatelsky přívětivé stránky. Důraz klademe na rychlost nahrávání stránek.

Webové stránky vyvíjíme tak, aby se čitelně zobrazovaly ve všech běžně používaných prohlížečích.

Poradíme vám s výběrem domény, pomůžeme vytvořit obsah, poskytneme webhosting. Provádíme také optimalizaci webových stránek pro lepší umístění ve vyhledávačích.

Doporučujeme: Pokud sháníte společenské šaty, určitě vyzkoušejte plesové šaty Jovani v salonu Topdress Olomouc.